Mostecké muzeum

Edvard D. Beneš


„Nabízíme jedinečnou možnost vyzkoušet si různé techniky mozaiky. Setkání je koncipováno tak, aby podalo ucelený pohled na techniku a materiál v mozaice, tedy kámen (oblázky, polodrahokamy, tessery opracované, štípané, barevné mramory), keramiku, sklo a sklosmalt (piastrine, sabbiati, millefiori, smalti filati, zlaté tessery, prefabrikované pecky, komponenty) a další,“ říkají v pozvánce pořadatelé.

Odborného vedení uměleckého workshopu se ujala sochařka Magdalena Kracík Štorkánová, absolventka pražské AVU, která mozaiku studovala v Itálii na Akademii v Carraře a na mozaikářské škole ve Spilimbergu. Své mozaiky vystavuje v České republice i v zahraničí. Publikuje v odborných časopisech a přednáší na mezinárodních konferencích, pořádá výměnné rezidence a sympozia.

Ze setkání si každý účastník odnese svoji mozaiku. Materiál a veškeré pomůcky jsou k dispozici, pokud ale máte doma vhodné komponenty k danému tématu, můžete je do mozaiky začlenit.

Workshop se uskuteční 16. února od 10 do 14 hodin. Cena je 600 korun za osobu. V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiály. Objednat se zájemci mohou na brandova@muzeum-most.cz nebo na telefonu 731 112 541. Minimální počet účastníků je 10, maximální 12. V případě nenaplnění bude workshop zrušen.


https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mostecke-muzeum-usporada-workshop-k-vystave-o-ceske-mozaice-20190125.html